دفترچه راهنماي دوره کارشناسي

دانشکده مهندسي شيمي

راهنماي آشنايي با دانشکده مهندسي شيمي

 

ويژه دانشجويان ورودي دوره كارشناسي

 

   

خوش­آمدگويي 

رئيس دانشكده مهندسي شيمي از طرف اعضاء محترم هيئت علمي و كاركنان عزيز مقدم دانشجويان جديد الورود را به اين دانشكده گرامي ميدارد. دانشجويان عزيز با انتخاب رشته مهندسي شيمي به عنوان رشته تحصيلي خود و انتخاب اين دانشكده به عنوان محل فراگيري آن بي ترديد به يك انتخاب سرنوشت ساز و مفيد در زندگي خود دست زده اند. اين دانشكده جايگاهي ويژه در بين دانشكده‌هاي مهندسي شيمي ايران دارد و اعضاء هيئت علمي و كاركنان آن همواره از داشتن سنت تعالي در آموزش و پژوهش و تربيت شمار زيادي از مهندسين، پژوهشگران، مديران صنعتي و نخبگان اين رشته در طي سه دهه اخير به خود مي­بالند. در اين دانشكده ضمن تأکيد بر کيفيت آموزشي در مقاطع کارشناسي و تحصيلات تکميلي، امکان تحقيق و پژوهش در برخي ازعرصه­هاي سنتي مهندسي شيمي مانند سيالات، پليمرها، کاتاليزورها، جداسازي و پالايش، مهندسي واکنش­هاي شيميايي، پتروشيمي و طراحي فرآيندها، سوخت و انرژي، و نيز در عرصه­هاي نوظهور مهندسي شيمي مانند زيست فناوري، مهندسي محاسبات، نانو فناوري و سيالات فوق بحراني فراهم است. مسئولين و اعضاء دانشكده همواره اميدوارند با جذب دانشجويان پرتلاش و علاقمند و فراهم نمودن زمينه­ها و مقدمات شكوفائي استعدادهاي جوانان دانشجو، را ه توسعه و تعالي را هر چه پرشتاب تر طي نمايند و سهم خود را در توسعه ميهن اسلامي در راستاي صنايع وسيع شيميايي هر چه بيشتر بپردازند و در اين زمينه نقش آفريني كنند.

مجموعه حاضر شامل اطلاعاتي است كه بهره برداري از آن براي دانشجويان جديد بسيار مفيد ميباشد و مطالعه آن توصيه مي‌شود. دانشجويان گرامي مي­توانند در صورت مواجهه با سؤالات و ابهامات احتمالي پس از مطالعه اين مجموعه جهت رفع آنها به استادان راهنما يا معاون آموزشي دانشكده مراجعه نمايند.

در پايان ضمن عرض خير مقدم مجدد، از عزيزان دانشجو دعوت ميشود كه مسئولين دانشكده را از نقطه نظرها و پيشنهادات سازنده خود به منظور رفع كمبودها و اعتلاء هر چه بيشتر دانشكده آگاه سازند.

                                                                       

                                         رئيس دانشكده مهندسي شيمي 

مقدمه

دانشگاه صنعتي اصفهان در سال 1353 در فاصله20 كيلومتري شمال غربي اصفهان در دامنه كوه سيدمحمد در زميني به مساحت 23 كيلومتر مربع احداث و فعاليت هاي آموزشي خود را از سال 1356 با پذيرش حدود 800 دانشجو در برخي از رشته هاي مهندسي و كشاورزي آغاز نمود.

از آن زمان تا به حال در شروع هر سال تحصيلي نوجواناني از شهر اصفهان و ديگر شهرهاي دور و نزديك، پس از عبور از مرحله سياه كردن بيضي هاي كوچك با مداد سياه نرم برگزيده مي‌شوند و به اميد آينده اي سپيد به خانواده بزرگ دانشگاه صنعتي اصفهان مي‌پيوندند و به اين ترتيب در حال حاضر اعضاي اين خانواده به  حدود 9000 دانشجو در  سه زمينه فني و مهندسي ، علوم پايه، کشاورزي و منابع طبيعي و در 125 رشته در مقاطع کارشناسي، کارشناسي ارشد و دکترا و440 نفرعضو هيئت علمي رسيده است.

  دانشگاه صنعتي اصفهان داراي جايگاه علمي و اعتبار شناخته شده اي در سطح ملي و بين المللي مي‌باشد به گونه اي که هر ساله دانشجويان اين دانشگاه در المپيادهاي علمي و مسابقه‌هاي طراحي مهندسي صاحب رتبه و  دانش آموختگان اين دانشگاه در تصدي مشاغل و مسئوليت هاي كليدي و ادامه تحصيل در داخل و خارج ازكشور موفقيت هاي چشمگيري داشته‌اند.

 

لينك دانلود دفترچه راهنماي دوره کارشناسي